Malé rozmery, mohutný zvuk

HT-SF200 je reproduktorový panel typu všetko v jednom so vstavaným hlbokotónovým reproduktorom. V Sony urobili nemožné, aby zachovali plný zvuk s menším vplyvom na prírodu. Keďže je tento panel menší než bežné panely, jeho preprava je úspornejšia.

Štýlové telo s bohatým zvukom a ešte menšími rozmermi

Spoločnosť Sony myslí na používateľov, ako aj na životné prostredie. Reproduktorový panel s týmto jedinečným dizajnom znie úžasne a je až o 50 % menší, rovnako ako jeho balenie, vďaka čomu minimalizujeme spotrebu zdrojov a vplyv na životné prostredie. 

Malé rozmery modelu HT-SF200 vo veľkej miere prispievajú k udržateľnosti

Skvelý dizajn pre ľudí aj pre životné prostredie

Prioritou pri navrhovaní modelu HT-SF200 bola ekologická efektívnosť. Cieľom bolo vytvoriť reproduktorový panel typu všetko v jednom s plným zvukom a menšou veľkosťou, vďaka čomu by bola logistika a preprava výrazne efektívnejšia.

Príťažlivý dizajn s malými rozmermi
Príťažlivý dizajn s malými rozmermi

Jednodielne vyhotovenie sa jednoduchšie nastavuje a v porovnaní s reproduktorovými panelmi so samostatným hlbokotónovým reproduktorom je jeho veľkosť menšia o takmer 80 %.

Bez zbytočnej hmotnosti
Bez zbytočnej hmotnosti

Model HT-SF200 váži iba 2,3 kg – až o 65 % menej ako bežný reproduktorový panel s hlbokotónovým reproduktorom. Navyše vďaka svojim malým rozmerom sa hodí do každej miestnosti.

Čím menšia veľkosť, tým efektívnejšia preprava
Čím menšia veľkosť, tým efektívnejšia preprava

Veľkosť zabalených produktov (balenia) je zmenšená o 59 %, vďaka čomu sa na jednu paletu zmestí väčší počet produktov. To prispieva k zníženiu emisií CO2 o približne 63 % na produkt a k efektívnejšej preprave.

Inovatívny akustický dizajn s výkonným basovým zvukom

Spoločnosť Sony priniesla nové riešenia, vďaka ktorým aj jednodielne reproduktorové panely vytvoria bohaté a silné basy. Špeciálne zvukové kanály, od integrovaného basového reproduktora po basové otvory na oboch koncoch panela prinášajú vysokokvalitný zvuk z nenápadného štýlového komponentu.

Zabudovanie hlbokotónového reproduktora bolo kľúčové

Teppei Itagaki

Sony Home Entertainment & Sound Products Inc.

Teppei Itagaki

Na dopyt po reproduktorových paneloch, ktoré sa hodia do každého interiéru, šetria priestor a je možné ich akokoľvek umiestniť, sme sa rozhodli odpovedať zabudovaním hlbokotónového reproduktora do samotného panela, a to pri polovičnej veľkosti. Integrovaný hlbokotónový reproduktor sprevádza niekoľko problémov vrátane mechanických vibrácií, ktoré treba potlačiť, aby mohol basový zvuk prúdiť voľne bez ovplyvňovania ostatných reproduktorov. Veľký výstup zosilňovača, ktorý vyžaduje hlbokotónový reproduktor, musí získavať dostatočný výkon aj z nízkokapacitného napájania. Týmto problémom sme sa venovali postupne a vyriešili sme ich jeden po druhom.

Zmenšením a integrovaním hlbokotónového reproduktora sa nám tiež podarilo splniť environmentálne ciele, akými sú napríklad ekonomickejšie používanie materiálov a efektívnejšia preprava. V tvorbe takýchto ekologických dizajnov plánujeme pokračovať aj v budúcnosti.

Zobraziť viac produktov Sony s funkciami šetrnými k životnému prostrediu

Nové recyklované balenie robota AIBO
Nové recyklované balenie robota AIBO

Zrodilo sa nové, revolučné balenie. Robot AIBO prichádza útulne zabalený a chránený pred poškodením plsteným balením, ktoré je z 50 % vyrobené z recyklovaných plastových PET (polyetyléntereftalátových) fliaš.

PlayStation
PlayStation®

Vďaka výkonu PlayStation® môžete zažiť úžasné virtuálne svety. Zistite ako v tom skutočnom svete spoločnosť Sony zaisťuje znižovanie environmentálneho dopadu a úsporu energie.

Slúchadlá
Slúchadlá

V rámci úsilia o šetrenie zdrojov spoločnosť Sony pracuje na výraznom znížení množstva plastov používaných v obaloch svojich slúchadiel.