Prvé televízory s kognitívnou inteligenciou na svete – nový rozmer obrazu a zvuku

 Procesor Cognitive Processor XR – pre obraz a zvuk, ktorý takmer cítite 

Procesor Cognitive Processor XR™ umožňuje televízorom BRAVIA analyzovať obsah a opätovne ho vytvoriť spôsobom, akým ľudia v reálnom svete vidia a počujú. Rozumejú teda aj tomu, na ktorú časť obrazu sa ľudia zvyčajne zameriavajú, napríklad na hlavnú postavu filmu. Vedia aj to, že v prípade lietadiel by mal zvuk prichádzať zhora a vytvoria ho týmto spôsobom vo vašej obývačke. Váš obľúbený obsah opätovne vytvoria tak realisticky, že ho môžete takmer cítiť.

Ako funguje procesor Cognitive Processor XR

 Bežná umelá inteligencia dokáže rozlíšiť a analyzovať prvky obrazu, akými sú farby, kontrast a čistota obrazu, len samostatne. To znamená, že prvok obrazu je vylepšený len po určitú úroveň. Spôsob, akým vnímame svet, je však založený na rozličných informáciách, ktoré nášmu mozgu poskytujú oči a uši. Procesor Cognitive Processor XR™ funguje rovnakým spôsobom a súčasne vykonáva krížovú analýzu státisícov prvkov. Jedným z týchto prvkov je ohniskový bod, ktorý dokáže rozlíšiť, kam sa najčastejšie zvykne upriamiť ľudský zrak. Krížovou analýzou jednotlivých prvkov obrazu vrátane ohniskového bodu integruje a upravuje jednotlivé časti tak, aby obrazu dodal maximálnu hĺbku a reálnosť. 

(1) Originál (2) Farba (3) Čistota (4) Ohniskový bod (5) Kontrast (6) Pohyb (7) Krížová analýza 

Čo je ohniskový bod?

Ohniskový bod je časť obrazu, na ktorý sa máte tendenciu zamerať. Časť scény, ktorá prirodzene priťahuje váš zrak. Televízory s procesorom Cognitive Processor XR ohniskový bod rozlišujú a zvýrazňujú túto časť obrazu rovnako, ako to v reálnom svete robia vaše oči. Z tohto dôvodu je futbalistovi, ktorý má loptu, alebo hlavnej postave dodávaná väčšia hĺbka, a výsledkové tabule sú lepšie viditeľné.

Zistite, ako funguje ohniskový bod v procesore Cognitive Processor XR 
Realistickejšie a pohlcujúcejšie zvukové pole ako v reálnom živote
Televízor zobrazujúci spievajúcu ženu a zvukové vlny vychádzajúce z mikrofónu na obrazovke
Rozmiestnenie zvuku vťahujúce do akcie

Vďaka pokročilému spracovaniu zvuku vás televízory BRAVIA XR celkom vtiahnu do scény. Simulovaním fungovanie ľudského ucha presne určia, odkiaľ zvuk vychádza, a umiestnia ho na konkrétne miesto na obrazovke.

Žena na gauči v obývačke sledujúca televízor a zvukové vlny z virtuálnych reproduktorov šíriace sa nad ňou, za ňou a pred ňou
Virtuálny zvukový zážitok prinášajúci ďalšie rozmery 

Televízory BRAVIA XR poskytujú vďaka horizontálnemu a vertikálnemu ozvučeniu skutočný viacdimenzionálny zážitok. Analyzujú zvuk a skonvertujú ho na 5.1.2-kanálový priestorový zvuk, čo vytvára skutočné 3D zvukové pole.