Prvý televízor s kognitívnou inteligenciou

Dokonalé pohltenie pri sledovaní je silným zážitkom. Máte pocit, že ste sa ocitli priamo v deji. Taký bol cieľ pri vývoji televízorov BRAVIA XR™, ktoré využívajú úplne nový procesor Cognitive Processor XR™ navrhnutý tak, aby kopíroval spôsob, akým rozmýšľa a reaguje náš mozog.

Viac vzrušenia a emócií cez obrazovku

Aký pocit vyvoláva realita? Túto otázku sa televízory BRAVIA XR snažia zodpovedať pomocou kognitívnej inteligencie. Rozumie spôsobu, akým naše oči vidia a uši počujú, a na obrazovku prenáša ľudskejšiu perspektívu. Prináša zážitok, ktorý sa blíži reálnemu svetu a hlbšie vás vťahuje do každej scény.

Čo je kognitívna inteligencia?

Spôsob, akým sledujeme svet, je založený na informáciách, ktoré nášmu mozgu poskytujú oči a uši. Bežná umelá inteligencia dokáže analyzovať len samostatné prvky, akými sú farby, kontrast a detaily. Procesor Cognitive Processor XR vie vykonať krížovú analýzu všetkých prvkov naraz ako náš mozog.

Analýza stoviek informácií spôsobom, ako to robí náš mozog

Procesor Cognitive Processor XR rozdelí obrazovku na stovky zón a ešte lepšie v nich rozpozná jednotlivé objekty, čím vytvára dojem približujúci sa realite. Okrem toho sa vykonáva krížová analýza stoviek tisíc rozličných prvkov, ktoré v rámci sekundy tvoria obraz. Deje sa tak rovnako ako v našom mozgu.

Obrázky verné pohľadu na svet ľudským okom
Rozdelená obrazovka s obrazom páva znázorňujúca, ako sa farba, kontrast, ostrosť a pohyb prispôsobia vyváženosti obrazu
Všetky prvky sú v rovnováhe a tvoria realistický obraz

Keď sa na rozličné prvky tvoriace televízny obraz pozerá jednotlivo a všetky prvky sú upravené v rovnakej úrovni, výsledok môže byť neprirodzený a zhoršovať divácky zážitok. Pri krížovej analýze sa každý prvok prispôsobí tomu, aby dosahoval čo najlepší výsledok a bol v súlade s ostatnými, takže všetko je v harmónii a pôsobí prirodzene.

Zaostrovanie tak, ako to robia naše oči

Keď niečo vidíme v bežnom živote, naše oči nezaostrujú na všetko naraz, no len na objekt, ktorý vtedy chceme vidieť. Televízory BRAVIA XR fungujú rovnako. Detegujú hlavný ohniskový bod scény, vylepšia každý detail daného objektu a zaistia, že vynikne vďaka prirodzenému dojmu hĺbky ako v reálnom svete.

Záber ženy vo vlaku zvýrazňujúci vylepšenia zaostrovania poskytované televízorom BRAVIA XR
Realistickejšie a pohlcujúcejšie zvukové pole ako v reálnom živote
Televízor zobrazujúci spievajúcu ženu a zvukové vlny vychádzajúce z mikrofónu na obrazovke
Rozmiestnenie zvuku vťahujúce do akcie

Naše uši sú výnimočne dobré v rozpoznávaní toho, odkiaľ jednotlivé zvuky vo viacrozmernom prostredí prichádzajú. Z tohto dôvodu sa pri televízoroch, ktoré majú reproduktory po stranách alebo okolo rámu, niekedy zdá, že zvuk nie je v súlade s obrazom. Televízory BRAVIA XR používajú vylepšené spracovanie zvuku, ktoré zistí pozíciu zvuku na obrazovke a umiestni ho na správne miesto. Výsledkom je pocit, akoby ste boli uprostred scény.

Virtuálny zvukový zážitok prinášajúci ďalšie rozmery 

Zvuk bežných televízorov vystupuje horizontálne, no televízory BRAVIA XR ho prenášajú do všetkých smerov, presne ako v skutočnosti. Nech pozeráte čokoľvek, vykonajú analýzu a konverziu na 5.1.2-kanálový priestorový zvuk prinášajúci viacrozmerný zážitok. Zvuk sa nerozmiestňuje len horizontálne, ale aj vertikálne, čím sa vytvára 3D zvukové pole.

Žena na gauči v obývačke sledujúca televízor a zvukové vlny z virtuálnych reproduktorov šíriace sa nad ňou, za ňou a pred ňou
Zistite viac o filozofii televízorov BRAVIA XR 

Zistite od nášho tímu inžinierov, ktorý stojí za televízormi BRAVIA XR, čo ich inšpirovalo k tvorbe úplne nového typu televízneho procesora.

Spoznajte inšpiráciu v pozadí dizajnu televízora BRAVIA XR

Získajte od nášho kreatívneho tímu v pozadí dizajnu televízorov BRAVIA XR informácie o minimalistickom koncepte, výnimočne tenkých rámoch a dizajne One Slate, ktorý poskytuje pohlcujúcejší zážitok z domáceho sledovania.

Pozrite si predstavenie nového televízora BRAVIA XR

Spoznajte filozofiu televízora BRAVIA XR s procesorom Cognitive Processor XR a zistite, ako vylepšuje obraz aj zvuk, aby ste zažili realistickejší zážitok. Pozrite si rozhovory s našimi partnermi o platforme BRAVIA CORE, Google TV a o tom, ako sa podieľali na týchto funkciách.

Pozrite si ukážku televízora BRAVIA XR

Spoznajte technológiu v pozadí radu televízorov BRAVIA XR a zistite viac o všetkých vylepšeniach obrazu, zvuku a inteligentných funkcií, ktorými sa tieto televízory líšia.

XPERIA 5 II Newsletter Subscription
.
Alpha-XC Newsletter Subscription
.
.