7.2-KANÁLOVÝ AV PRIJÍMAČ DOMÁCEHO KINA | STR-DN860

Úplné špecifikácie a funkcie

STR-DN860

MOC

570,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Veľkosť a hmotnosť

Rozmery (Š x V x H mm)
430 x 156 x 329,4 mm
Hmotnosť (kg)
8,3 kg

Všeobecné funkcie

Automatický pohotovostný režim
ÁNO
Grafické rozhranie (GUI)
ÁNO

Zosilňovač

Počet kanálov zosilňovača
7 kan.
Dvojkonfig. zosilňovačov (Bi-AMP)
ÁNO (spoločný s priestorovým zadným)
Digital Legato Linear
ÁNO
HD-D.C.S. (Digital Cinema Sound)
ÁNO
Funkcia Portable Audio Enhancer
ÁNO
Program zvukového poľa (2-kan./viackan.) 
ÁNO
Program zvukového poľa (A.F.D)
ÁNO
Program zvukového poľa (slúchadlá)
ÁNO
Program zvukového poľa (film)
ÁNO
Program zvukového poľa (hudba)
ÁNO

Automatická kalibrácia reproduktorov

Systém kalibrácie reprod. (DCAC)
ÁNO

Zvukové funkcie

Funkcie kalibrácie
ÁNO

Obrazové funkcie

Výstup formátu 4K
ÁNO
1080p/24p
ÁNO
3D cez rozhranie HDMI®
ÁNO
Funkcia Deep Color
ÁNO
Zvýšenie rozlíšenia, prevodník (analóg. na komponent./HDMI®)
ÁNO/NIE
A/V SYNC
ÁNO (variab.)
x.v.Color (xvYCC)
ÁNO
Spätný zvukový kanál
ÁNO
BRAVIA® SYNC™ (ovládanie CEC)
ÁNO (prehrávanie jedným dotykom, ovládanie zvuku systému, vypnutia napájania systému)
Prenos cez rozhranie HDMI®
ÁNO

Rozhranie

Vstupné a výstupné konektory
Obrazový vstup/výstup HDMI (5/1); HDCP2.2 zadný (1); kompozitný obrazový vstup 2; kompozitný výstup monitora (1); zvukový vstup (2); koax. zvukový vstup (1); analógový zvukový vstup (4); výstup pre slúchadlá; výstup predzosilňovača pre hlbokotónový reproduktor (2); USB (1 predný); port siete Ethernet; MHL predný (1)

Formát dekódovania

DTS® HD/Dolby®TruHD/Dolby® Digital+
ÁNO/ÁNO/ÁNO
LPCM (2-k./5.1-k./7.1-k.) cez HDMI®
ÁNO
Dolby® Digital/DTS®
ÁNO/ÁNO
Dolby® Digital EX
ÁNO
DTS-ES™ (MATRIX 6.1/DISCRETE 6.1)
ÁNO/ÁNO
DTS 96/24™
ÁNO
Dolby® Pro Logic®
ÁNO
Dolby® Pro Logic® II
ÁNO
Dolby® Pro Logic® IIx
ÁNO
Dolby® Dual Mono
ÁNO
Kódovanie PCM 96 k/24 bitov
ÁNO

Sieťové pripojenie

Internetová služba
ÁNO
Formát dekódovania hudby pre sieť. klienta
[MP3].mp3, [AAC/HE-AAC].m4a, .aac, [WMA9 Standard].wma, [LPCM].wav, [FLAC].flac, .fla, [Dolby Digital].ac3, [DSF].dsf, [DSDIFF].dff, [AIFF].aiff, .aif, [ALAC].m4a
Aktualiz. pripojením PC (Ethernet)
ÁNO
Chromecast built-in
ÁNO

Funkcie tunera

Predvolený kanál (FM/AM)
TTL30 (-/30/-)
RDS
ÁNO

Ekologické funkcie a úspora energie

Spotreba energie (vypnutý režim)
nie je k dispozícii
Spotreba energie (pohotovostný režim)
0,3 W
Spotreba energie (pohotovostný režim s pripojením k sieti) – koncové zariadenia
1,7 W (Ethernet)/1,7 W (Wi-Fi®)/1,7 W (Bluetooth®)/1,7 W (pripojené všetky rozhrania a siete)
Pohotovostný režim aktivovaný
Po 19 minútach
Pohotovostný režim s pripojením k sieti aktivovaný – koncové zariadenia
Po 19 minútach (Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth)
Prepínač zapnutia a vypnutia bezdrôtových sietí
Zmeňte nastavenie pohotovostného režimu pre Bluetooth® (MENU (Ponuka)-->Bluetooth Settings (Nastavenie Bluetooth)-->Bluetooth Standby (Pohotovostný režim Bluetooth)-->ON/OFF (Zap./vyp.))/Zmeňte nastavenie spustenia na diaľku (MENU (Ponuka)-->Network Settings (Nastavenie siete)-->Remote Start (Diaľkové spustenie)-->ON/OFF (Zap./vyp.))

Funkcie

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Zvuk vo vysokom rozlíšení vďaka kodeku DSD (Direct Stream Digital)

Vychutnajte si zvuk v štúdiovej kvalite vďaka zvukovému kodeku DSD (Direct Stream Digital) určenému špecificky pre zvuk vo vysokom rozlíšení. Tento 1-bitový formát umožňuje prenášanie údajov v podobe jednotiek a núl pri veľmi vysokej frekvencie s cieľom obnoviť zvukový signál pri vyššom rozlíšení ako v prípade bežných kodekov. Výsledný zvuk je čistejší a ostrejší a v kvalite vysokého rozlíšenia. Prijímač STR-DN860 podporuje dekódovanie DSD 5,6 MHz (2-kan.) prostredníctvom USB a sieťových pripojení, ako aj kódovanie DSD 2,8 MHz (až 5-kan.) cez HDMI, USB a sieť.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Sledujte detailnejší obraz vďaka konverzii na rozlíšenie 4K/prenosu signálu 4K vo formáte HDCP2.2

Originálny zdroj rozlíšenia 4K je možné viesť priamo do vstupu HDMI s rozlíšením 4K pomocou technológie HDCP2.2. Štandardné vysoké rozlíšenie si tak môžete vychutnať vo vyššej kvalite a s detailnejším zobrazením vďaka technológii na zvýšenie rozlíšenia obrazu. Predtým bolo možné len zvýšenie rozlíšenia z 1 080/24p na 4K/30p, nové modely STR však nemajú žiadne obmedzenia pre rozlíšenie obrazového vstupu.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

7.2-kanálový prijímač, ktorý vytvára strhujúci priestorový zvuk

Nechajte sa strhnúť zábavou vďaka 7.2-kanálovému priestorovému zvuku, ktorý vyplní celú miestnosť, a výstupnému výkonu 165 W na kanál. Vyhradený kanál umožňuje pripojiť dva aktívne hlbokotónové reproduktory, ktoré rovnomerne šíria basy do celej miestnosti. Spoznáte novú úroveň zábavy, či už pozeráte filmy, hráte hry alebo počúvate obľúbené skladby.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Dolby® TrueHD a DTS®-HD Master Audio

Systém STR-DN860 podporuje technológie Dolby® TrueHD® aj DTS-HD® Master Audio, ktoré zabezpečujú nerušenú kvalitu zvuku z diskov Blu-ray Disc™. Tieto pokročilé zvukové formáty, ktoré reprodukujú bezstratový zvuk blízky štúdiovej kvalite, umožňujú používateľovi vychutnať si viackanálový zvuk a ponoriť sa pri pozeraní filmov a počúvaní hudby do strhujúceho priestorového zvuku ako v kine.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Technológia ADCAC (Advanced Digital Cinema Automatic Calibration)

Vychutnajte si strhujúci zvuk, nech si sadnete kdekoľvek. Technológia ADCAC (Advanced Digital Cinema Automatic Calibration) optimalizuje zvukový výkon s cieľom dosiahnuť vyvážený zvuk. Pomocou dodaného mikrofónu zmerajte akustické vlastnosti miestnosti vo vzťahu k miestu, na ktorom sedíte, a umiestneniu reproduktorov. Systém podľa potreby upravuje a vylaďuje zvuk, pričom eliminuje všetky slabé zvukové body s cieľom vytvoriť široký a prirodzený priestor.

Funkcia optimalizácie zvuku zabezpečí čistý zvuk pri každej hlasitosti

Vychutnajte si čistý dynamický zvuk pri akejkoľvek hlasitosti vďaka zabudovanej optimalizácii zvuku. A/V prijímač automaticky meria účinnosť reproduktora a upravuje frekvenčnú charakteristiku na základe počuteľnosti. Výsledkom je vytvorenie pôsobivej zvukovej atmosféry – dokonca aj pri pozeraní alebo počúvaní obsahu pri bežnej hlasitosti v miestnosti.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Stredný reproduktor vo vyššej polohe

Stredné reproduktory sú obvykle umiestnené pod obrazovkou, takže všetky centrálne umiestnené zvuky prichádzajú spod obrazovky. Táto funkcia vytvára dojem, že sa stredný reproduktor nachádza v mieste obrazovky. Výšku zvuku zo stredného reproduktora je možné zvýšiť na požadovanú úroveň. (Funkčné pri nainštalovaných predných výškových reproduktoroch.) Presun stredného reproduktora do vyššej polohy môže byť nastavený na hodnotu 0 (Vypnuté) alebo v rozsahu od 1 do 10. Pri vyššom nastavení sa zvýši stredná poloha, takže počúvajúci si môžu prispôsobiť túto funkciu podľa svojich preferencií. Táto funkcia sa môže využiť v režime A.F.D. (ktorý nepridáva žiadne zvukové pole) a v režimoch videozáznamu, ako je režim HD-Digital Cinema Sound atď.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Režim s virtuálnym presunom stropných reproduktorov 

Táto funkcia virtuálne premiestni predné a stredné reproduktory umiestnené na strope do okolia obrazovky. Zákazník teraz nebude počuť hlasy postáv prichádzajúce zo stropu, ale z obrazovky. Vďaka tomuto režimu znie v miestnosti so stropnými reproduktormi aj hudba prirodzenejšie a sýtejšie.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Technológia HD Digital Cinema Sound®

Vytvorte si doma výnimočnú akustiku pripomínajúcu kultovú sálu Cary Grant Theatre. Technológia HD Digital Cinema Sound® vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Sony Pictures Entertainment je založená na meraniach vykonaných v sále Cary Grant Theatre, ktorá sa využíva pri tvorbe zvuku filmov hollywoodskej produkcie, takže môžete každý film, ktorý pozeráte, sledovať v hollywoodskej kvalite.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

V režime koncertnej sály vytvoríte simuláciu akustiky živého koncertu

Vytvorte si repliku koncertnej sály so živým vystúpením vo vlastnej obývačke. Režim koncertnej sály ponúka výber z 3 miest na základe akustických meraní vykonaných v niektorých najznámejších svetových koncertných sálach.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Jednoduché odoslanie hudby do reproduktorov

Chromecast built-in umožňuje prenášať obľúbené hudobné aplikácie z osobného zariadenia do reproduktorov. Pri spustení jednoducho ťuknite na tlačidlo prenosu v hudobnej aplikácií v telefóne alebo tablete so systémom Android, zariadení iPhone, iPad či Mac®, prenosnom počítači so systémom Windows alebo zariadení Chromebook a vyberte reproduktor alebo skupinu reproduktorov.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Bezdrôtový prenos vo vysokej kvalite

Technológia LDAC je nová zvuková technológia od spoločnosti Sony, ktorá prináša vysokú kvalitu zvuku bezdrôtovo prenášaného cez rozhranie Bluetooth®. Technológia LDAC, ktorá prenáša 3x viac údajov, umožňuje zdokonalené bezdrôtové počúvanie všetkých skladieb.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Bezproblémový prenos obsahu pomocou technológií Wi-Fi® a Bluetooth®

Všetku hudbu máte na dosah pomocou jednoduchého pripojenia. Prenášajte svoje obľúbené skladby priamo zo smartfónu, tabletu alebo prenosného počítača bezdrôtovo cez rozhranie Wi-Fi®. Technológia Bluetooth® umožňuje jednoduché pripojenie - stačí sa dotknúť kompatibilným zariadením, ktoré je tiež vybavené technológiou NFC. Technológia AirPlay okrem toho umožňuje prenášať hudbu zo zariadenia so systémom iOS cez zosilňovač do reproduktorov.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Počúvanie a zrkadlenie jedným dotykom

Bezdrôtový prenos hudby spustíte jednoduchým priložením smartfónu alebo tabletu s technológiou NFC k systému STR-DN860, pričom sa vytvorí bezdrôtové pripojenie. Vďaka kombinácii technológií NFC jedným dotykom a Bluetooth® si môžete vychutnať počúvanie hudby prehrávanej na smartfóne alebo tablete jedným dotykom cez prijímač STR-DN860. Kombinácia technológií NFC jedným dotykom a Wi-Fi® podobne umožňuje zrkadlenie jedným dotykom alebo využitie technológie Miracast™ na sledovanie videí na smartfóne alebo tablete pomocou zosilňovača a na televízore bez potreby bezdrôtového smerovača. Už žiadne starosti s káblami alebo zložitým nastavovaním. Dokonca v prípadoch, kedy nie je dostupná technológia NFC, je možné pripojenie pomocou manuálneho párovania.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Rozhranie HDMI, optické digitálne a AV pripojenie

V záujme flexibility zostavy domácej zábavy má systém 5 vstupov a 1 výstup HDMI, ako aj optické digitálne a analógové AV pripojenia. Máte teda priestor pre súčasné zariadenia – vrátane televízora, prehrávača diskov Blu-ray Disc™ a reproduktorov – aj pre ďalšie rozšírenie.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Prehrávajte videoklipy vo vysokom rozlíšení a hudbu a zobrazujte fotografie počas nabíjania vďaka dvom portom MHL

Prijímač STR-DN860 podporuje smartfóny. Videoklipy vo vysokom rozlíšení a fotografie je možné zobraziť na veľkej obrazovke televízora. Je možné využiť aplikácie telefónov, ako sú Facebook®, Twitter™, YouTube™ a Google Maps. Cez prijímač je možné prehrávať hudobné skladby vo formáte MP3. Prepojenie s prijímačom STR-DN860 zabezpečí jeden tenký kábel, pričom sa nabíja batéria telefónu. Diaľkové ovládanie televízora a prijímača STR je možné podľa potreby použiť na ovládanie smartfónu s podporou technológie MHL. Vďaka ďalšiemu konektoru MHL na zadnej strane je možné súčasne pripojiť napríklad produkt Roku.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Vychutnajte si slobodu počúvania vo viacerých miestnostiach

Naplňte celý dom zvukom obľúbených skladieb vďaka možnosti počúvania vo viacerých miestnostiach. Funkcia počúvania vo viacerých miestnostiach má rôzne režimy, napríklad režim večierka, kedy je možné tie isté skladby počúvať súčasne cez viaceré reproduktory, a osobný režim, kedy môžete z každého reproduktora počúvať inú skladbu.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Všetka hudba na jednom mieste pomocou aplikácie SongPal

Preberte si do smartfónu alebo tabletu aplikáciu SongPal a získajte kontrolu nad svojou hudobnou zbierkou. Stačí jednoduché pripojenie pomocou technológie Bluetooth® alebo Wi-Fi® a máte neobmedzený prístup k všetkým obľúbeným skladbám uloženým v počítači, na serveri alebo prostredníctvom hudobnej služby online. Prostredníctvom tejto aplikácie môžete tiež upravovať nastavenia tak, aby ste dosiahli skvelý a vyvážený zvuk a mohli ovládať počúvanie vo viacerých miestnostiach.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Jednoduché ovládanie pomocou grafického používateľského rozhrania

Navigácia v nastaveniach prijímača je jednoduchá vďaka intuitívnej základnej ponuke. Ovládajte, čo pozeráte, identifikujte, ktoré zariadenia sú pripojené, a vyberte spôsob počúvania pomocou predvolených zvukových režimov.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Nový integrovaný obvod pre hlasitosť predzosilňovača (TBD)

Integrovaný obvod predzosilňovača CXD90035, novo vyvinutý pre prijímač STR-DN860, úplne oddelí uzemnenie v integrovanom obvode a presunie ho mimo neho. Tým sa eliminuje interferencia medzi jednotlivými stupňami a dosiahne sa vysoko stabilné zosilnenie a vysoká kvalita zvuku so sýtymi nízkymi frekvenciami. Nový dizajn obvodu interného zosilnenia okrem toho zdokonaľuje schopnosti spracovania nadmernej energie a redukuje skreslenie, čím dosahuje otvorenejší a svieži zvuk.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Výkonný zosilňovač

Model STR-DN860 ponúka lepšiu štrukturálnu stabilitu s lepším zvukom prostredníctvom analógovej dráhy signálu. Tento obvod na nachádza na sklenenej epoxidovej doske, aby sa dosiahla vyššia rýchlosť a vyšší výkon.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Lokalizované analógové napájanie

Dráha napájania a uzemnenia v zariadení je lokálne napäťovo regulovaná, aby sa zabezpečila minimalizácia vysokofrekvenčných prvkov, čím sa zníži elektromagnetické vyžarovanie z obvodu a dráha analógového signálu a obvod zosilňovača pracujú bez šumu. Tento dizajn prináša zlepšenie pomeru signálu a šumu v digitálnych zvukových a obrazových signáloch, takže je lepšie definovaný zvuk s nízkou frekvenciou, čím sa dosahuje vyššia čistota a realistická kvalita.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Elektrické komponenty prispôsobené podľa požiadaviek spoločnosti Sony

Pre hlavné napájanie sa využívajú veľké blokové elektrolytické kondenzátory navrhnuté na mieru. Vo všetkých dráhach analógového signálu sú použité vybraté rezistory určené pre zvukové technológie. Na vybratých kritických miestach sú použité veľké rezistory spolu s originálnym typom. Väčšie telo umožňuje nižšie kolísanie impedancie v dôsledku akéhokoľvek tepelného efektu spôsobeného prietokom prúdu. To umožňuje zosilňovaču dosiahnuť reprodukciu zvuku vyššej kvality.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Špičková konštrukcia pre optimálny zvuk

Systém STR-DN860 využíva vysoko kvalitné komponenty a dizajn s cieľom zabezpečiť optimálnu zvukovú a obrazovú kvalitu. Pevná oceľová konštrukcia využíva dizajn s rámami a nosnými komponentmi s cieľom znížiť tlak externého reproduktora a dosiahnuť cielenejší zvuk. Doska plošných spojov pokrytá živicou pritom zlepšuje stabilitu konštrukcie a zabezpečuje lepší výstupný výkon zosilňovača. Jedinečný dizajn s obmedzením zahrievania maximalizuje nasávanie vzduchu do obvodu zosilňovača a zvyšuje odolnosť voči neželanému akustickému tlaku - to všetko vytvára mohutný čistý zvuk.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Veľkokapacitný transformátor

Postupom vákuového lakovania sa dosahuje hladké a rovnomerné lakovanie interných káblov transformátora. Využitie medeného krúžku aj oceľového pásu na potlačenie brumu okolo cievky a jadra bráni prenikaniu šumu. Tým sa dosahujú sýte basy a jemná reprodukcia detailov, výkonnejšie basy a čistejšie nízke frekvencie. Úroveň detailov umožňuje dosiahnuť presnejšie akustické basy a vokály a ponúka novú úroveň čistoty a priestorovej kvality.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Prevedenie chladenia 

Vďaka dôkladnej pozornosti venovanej tvaru rebier a kontroly uniformity je možné dosiahnuť kvalitný a stabilný zvuk. Obvod zosilňovača dokáže lepšie odolať neželanému akustickému tlaku.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Doska digitálnych obvodov 

Obvodová doska pre digitálny stupeň je zabezpečená pomocou silných kovových rámov, ktoré ju chránia pred akustickým tlakom z reproduktora. Táto konzola s odvodom tepla preberá úlohu ochrany digitálneho obvodu pred neželaným vyžarovaním a chráni obvod s vysokou impedanciou v hlavnom tele pred nežiaducim šumom, čím sa dosahuje čistejší zvuk.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Pájka ES druhej generácie

Roky skúseností spoločnosti Sony v oblasti zvukovej techniky a neustále zvukové testy prispeli k vytvoreniu pájky ES určenej pre zvukové technológie. Cínový základ s vysokou čistotou je zmiešaný s malým množstvom špeciálne vybratých kovových prvkov, aby sa vytvorila špecifická zliatina schopná citlivo a plynulo reprodukovať zvuk.

Obrázok – 7.2-kanálový AV prijímač domáceho kina | STR-DN860

Spracovanie digitálneho signálu (Digital Signal Processing, DSP)

Prijímač STR-DN860 je vybavený výkonnou technológiou DSP, ktorá podporuje najnovšie formáty priestorového zvuku a zabezpečuje najvyššiu presnosť pri dekódovaní Dolby® Digital Plus, Dolby® TrueHD, DTS®-HD High Resolution Audio a DTS®-HD Master Audio, Dolby® Pro Logic® IIx, Dolby® Digital a DTS® Digital Surround. Umožňuje aj spracovanie formátov DTS 96/24™, DTS-ES™ Discrete 6.1, DTS-ES™ Matrix 6.1 a DTS Neo:6™.

D.L.L (Digital Legato Linear)

Prijímač STR-DN860 má 7-kanálový analógový zosilňovač, ktorý sa využíva v kompletnom 7.2-kanálovom zvukovom systéme. Prijímač okrem toho umožňuje využiť reproduktor B a dvojkonfiguráciu zosilňovačov (Bi-amping). Zosilňovače priestorového zadného reproduktora je tak možné priradiť k reproduktoru B alebo k dvojkonfigurácii zosilňovačov.