4K

Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS

FDR-X1000V / FDR-X1000VR
Obrázok – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS

Telo + súprava diaľkového ovládania Live-View

FDR-X1000VR

MOC

460,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)

Telo + vodotesné puzdro

FDR-X1000V

MOC

459,00 €

(vrátane DPH a PHE poplatku)
Obrázky – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS
Obrázky – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS
Obrázky – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS
Obrázky – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS
Obrázky – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS
Obrázky – Kamkordér Action Cam X1000V / X1000VR s rozlíšením 4K a funkciami Wi-Fi® a GPS

Funkcie

Snímajte aj pri slabom osvetlení vďaka snímaču Exmor R® CMOS

Verne reprodukuje každý aspekt scény aj pri slabom osvetlení. Jedinečný dizajn snímača Exmor R® CMOS presúva vodiče za fotografické plochy zachytávajúce svetlo, čím výrazne zvyšuje citlivosť a znižuje šum. V kombinácii s vyššou rýchlosťou paralelného spracovania signálu a rýchlejšou konverziou signálu dosahujú snímky vyšší dynamický rozsah a čisté bohaté odtiene s intenzívnejšími detailmi.

Procesor BIONZ X™ pre dokonalé detaily a štruktúru

Každý digitálny fotoaparát konvertuje svetlo zachytené snímačom na nádherné digitálne fotografie. Technológia umožňujúca túto konverziu je rovnako dôležitá ako objektív alebo snímač s vysokým rozlíšením. Spoločnosť Sony preto vyvinula vynikajúci procesor BIONZ X, ktorý vytvára prirodzenejšie detaily, realistickejší obraz, bohatšie odtiene a potláča šum pri snímaní fotografií aj videozáznamov.

Svetoznáma optika od spoločnosti ZEISS®

Objektívy spoločnosti ZEISS zabezpečia, vďaka viac ako 150 rokom skúseností v oblasti presnej optiky, intenzívny kontrast pri snímaní a ostrosť bez odleskov a odrazov vďaka pokročilej viacvrstvovej povrchovej úprave.

Presný, mimoriadne širokouhlý objektív 170°

Zachyťte impozantné širokouhlé zábery pomocou objektívu ZEISS Tessar® 170˚. Alebo prepnite na zobrazenie v 120˚ formáte so stabilizáciou SteadyShot. V oboch prípadoch vždy zachytíte úchvatné zábery tých najnáročnejších zasnežených svahov, horských chodníkov alebo hrboľatých asfaltových cestičiek.

Načítanie všetkých pixelov bez zlučovania

Snímač načíta obrazové údaje z každého pixela, čím odstraňuje z videa aliasing, moiré a farebné artefakty

Vysoká bitová rýchlosť zachytí aj najjemnejšie detaily

Plynulý záznam vo vysokej kvalite vďaka funkcii snímania pri vysokej bitovej rýchlosti 100 Mb/s v rozlíšení 4K a 50 Mb/s vo vysokom rozlíšení Full HD

Zabudovaný stereofónny mikrofón sníma kvalitný zvuk

Oživte jedinečné video strhujúcim zvukom – zabudovaný stereofónny mikrofón umožňuje zachytiť zvuk vášho dobrodružstva v prirodzenej kvalite, zatiaľ čo funkcia redukcie hluku vetra zabezpečí čistotu zvuku. 

Formát XAVC S na záznam na profesionálnej úrovni

Profesionálny kodek od spoločnosti Sony je dostupný aj v bežných kamerách a prináša skvelé zábery zaznamenané pri vysokej bitovej rýchlosti priamo k vám domov. 

Pokročilá stabilizácia obrazu SteadyShot eliminuje otrasy a rozmazanie

Od skalnatých horských chodníkov po vzrušujúcu cyklotúru – všade chcete nasnímať ostré čisté video, ktoré nadchne všetkých divákov. A k tomu pokročilá technológia SteadyShot, ktorá efektívnejšie potláča vibrácie s nízkou amplitúdou - napríklad pri použití helikoptér na diaľkové ovládanie. Môžete tak teraz snímať pomocou dronu nádherné čisté panoramatické zábery bez chvenia.

Funkcia Motion Shot LE

Zachyťte celú akčnú sekvenciu v jedinej snímke. Táto funkcia vytvára ucelený obraz objektu v pohybe s týmito variabilnými nastaveniami pre rôzne rýchlosti snímania: 10 sn./s/1 sekunda, 5 sn./s/2 sekundy a 2 sn./s/5 sekúnd.

Sériové snímanie

Nasnímajte rýchlu akciu pomocou sériového snímania. Môžete nasnímať maximálne 10 snímok vo vysokej kvalite, ktoré zachytia každú fázu triku alebo prechodu, čo je jedinečná funkcia pre tých, ktorí sa radi vracajú späť a analyzujú svoj štýl. Dostupné nastavenia 10 sn./s/1 s, 5 sn./s/2 s a 2 sn./s/5 s.

Prenos naživo prostredníctvom služby Ustream (aktuálne IBM Cloud Video)

Podeľte sa o divoký zjazd a trieštenie vĺn v reálnom čase. Prenášajte scénu naživo s vysokou kvalitou obrazu a zvuku.

Pohodlné nahrávanie v slučke

Vďaka nahrávaniu v slučke sa už nemusíte báť, že zmeškáte jedinečný moment. Záznam v slučke s prepisom pôvodnej stopy môže byť nastavený na 5, 20, 60 alebo 120 minút alebo bez obmedzenia. Využite túto funkciu na zachytenie rozhodujúceho momentu bez obáv o kapacitu pamäte.

Manuálne ovládanie pre profesionálne videá

Objavte sofistikované funkcie záznamu videa v profesionálnej kvalite. Použite pokročilé manuálne nastavenia, ako sú vyváženie bielej a posun AE, pri optimalizácii jasu a odtieňov na zladenie so záznamom z iných kamkordérov a jednoduchšiu úpravu videa.

Intervalové snímanie fotografií umožňuje tvorivé spracovanie videí

Zachyťte vzácne momenty detailne a presne. Pri intervalovom snímaní sa nasníma fotografia každých 5, 10, 30 alebo 60 sekúnd a potom môžete spojiť tieto snímky do časozberného videa. Táto funkcia je užitočná najmä pri sériovom snímaní počas dlhšieho obdobia.

Funkcia Highlight Movie Maker pre skutočne rýchle pracovné tempo

Šetrite čas vďaka rýchlemu vyhľadaniu významných bodov a hneď začnite s úpravou obsahu. Funkcia Highlight Movie Maker tiež automaticky vyberie tie najlepšie scény a vytvorí z nich video aj s hudbou na pozadí. Zdieľajte svoje výsledky okamžite prostredníctvom smartfónu.

Všetko pod kontrolou s diaľkovým ovládačom Live-View

Diaľkový ovládač RM-LVR2 umožňuje prehrať a skontrolovať záznam priamo na mieste a odstrániť nepotrebný záznam, aby ste optimalizovali kapacitu nahrávania. 

Ovládanie viacerých kamier

Použite až päť kamier na zachytenie vzrušujúcich obrátených a otočených záberov Ovládajte ich všetky bez námahy s doplnkovým diaľkovým ovládaním Live-View na zápästí a so smartfónom s aplikáciou Imaging Edge Mobile.

Zobrazenie údajov GPS na videu

Funkcia zobrazenia údajov GPS na videu načíta údaje o rýchlosti prostredníctvom zabudovanej technológie GPS a vytvorí ďalší videosúbor, ktorý zobrazí informácie o rýchlosti a i. Video môžete spolu s informáciami o rýchlosti nahrať na internet a zdieľať svoje zážitky s množstvom divákov.

Rýchle nastavenie

Aplikácia PlayMemories™ Home umožňuje jednoduché vytváranie pôsobivých efektov spomalenia alebo zrýchlenia. Môžete tiež spomaliť (x1/2, x1/4, x1/8) alebo zrýchliť (x2, x4, x8, x16) prehrávanie vybranej časti.

Pridajte hudbu do upraveného videa

Pridajte k videám, ktoré upravujete, obľúbené melódie alebo dokonca vlastné skladby ako sprievodnú hudbu a vytvorte svoj vlastný filmový štýl.

Úprava 4 videí vďaka funkcii spájania videí

Funkcia spájania videí umožňuje kombinovať až štyri segmenty videozáznamu (dokonca aj spomalené časti) nasnímané súčasne rôznymi kamerami a vytvoriť kombinované zobrazenie na rozdelenej obrazovke. Pomocou tejto jedinečnej funkcie môže každý vytvoriť pôsobivé videá bez toho, aby sa trápil so zložitým softvérom na úpravu. Dostupné v softvéri PlayMemories Home.

Pozrite si podrobnosti

Funkcia preklopenia obrazu

Funkcia preklopenia zhora nadol je zvlášť užitočná, keď snímate kamkordérom Action Cam otočeným „dolu hlavou“. Pred použitím vyberte špeciálne nastavenie, v ktorom kamera sníma záznam so štandardnou orientáciou.

Robustné vodotesné puzdro s objímku pre statív

Kamera zasunutá v puzdre je vodotesná do hĺbky 10 metrov pod hladinou a odolná voči nárazu. Vďaka tesneniu odolnému voči nečistote a prachu prakticky neprepúšťa blato, sneh, dážď ani piesok.

Zabudovaný držiak statívu

Vďaka zabudovanému držiaku statívu môžete kamkordér Action Cam rýchlo pripojiť k statívu a snímať stabilizované zábery.

Konštrukcia odolná voči striekajúcej vode

Ak sa pripravujete na výlet do hôr, nechajte vodotesné puzdro doma – konštrukcia odolná voči striekajúcej vode s ochranou triedy IPX4 zvládne vrtochy počasia. Tento kamkordér Action Cam je možné upevniť priamo na statív aj bez puzdra.

Kompatibilita s pamäťovými kartami Memory Stick Micro™ a Micro SD/SDHC/SDXC

Zásuvka na pamäťovú kartu je vhodná pre pamäťové karty Memory Stick Micro™ (M2) a Micro SD/SDHC/SDXC (trieda 4 alebo vyššia). Vyberte kartu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám pri snímaní a je kompatibilná s vaším počítačom. (Pamäťové karty nie sú súčasťou dodávky.)

Technické údaje

Kamkordér Action Cam FDR-X1000V od Sony v sebe spája všetky funkcie, po ktorých skúsení používatelia odjakživa túžili. Kvalita obrazu v rozlíšení 4K sa vyrovná súčasným hollywoodskym filmovým trhákom, vylepšená stabilizácia SteadyShot uľahčuje snímanie jedinečných záberov a praktické funkcie, ako napríklad Highlight Movie Maker, umožňujú vytvoriť z každého záznamu majstrovské dielo.
  • 4K Ultra HD – štvornásobok detailov vysokého rozlíšenia Full HD

  • Mimoriadne širokouhlý objektív ZEISS-Tessar® 170° na snímanie panoramatických záberov 

  • Stabilizácia SteadyShot je trojnásobne efektívnejšia (nie je podporovaná v režime 4K)

  • Vďaka vylepšenému vysokému rozlíšeniu Full HD zachytíte ostrý, čistý obraz s bohatými farbami

  • Nahrajte rýchlu akciu vo vysokom rozlíšení Full HD 120p s možnosťou spomaleného záznamu 

Typ objektívu
Objektív ZEISS® Tessar®
Typ snímača
Snímač Exmor R® CMOS typu 1/2,3" so zadným osvetlením
Vodotesnosť
Až do 10 m s dodávaným puzdrom SPK-X1
Odolnosť voči prachu
S dodávaným puzdrom SPK-X1
Odolnosť voči otrasom
S dodávaným puzdrom SPK-X1
Vstupné a výstupné konektory
Rozhranie Multi/Micro USB, Stereo minikonektor, Výstup 4K Micro HDMI, Výstup HD Micro HDMI, Zásuvka na pamäťové karty
Spoločnosť Sony sa zaväzuje nielen ponúkať produkty, služby a obsah, ktoré prinášajú vzrušujúce zážitky, ale aj dosiahnuť vo svojich podnikateľských aktivitách cieľ nulového vplyvu na životné prostredie Ďalšie informácie o spoločnosti Sony a životnom prostredí