Full Array LED

Filmový kontrast s presnými hlbokými odtieňmi čiernej a jasnými svetlými odtieňmi.

Televízory BRAVIA® od spoločnosti Sony s technológiou Full Array LED, ako napríklad nový televízor LED 4K HDR Full Array, model XG95, vám prinášajú ešte hlbší zážitok zo sledovania. Poskytujú totiž nádherný kontrast s bohatými tmavými odtieňmi a živými jasnými farbami, ktoré maximalizujú svetlé a tmavé odtiene na vašom televízore.

Štandardné podsvietenie Edge LED

Má problémy s hlbokými odtieňmi čiernej aj jasnými svetlými odtieňmi.

Jeden rad diód LED musí vyrovnávať svetlo v celom obraze. Tmavé časti nie sú úplne tmavé a jasné nie sú dosť jasné – skôr sú žiariace.

Štandardné podsvietenie Edge LED

*Simulované snímky.

Podsvietenie Full Array LED

*Simulované snímky.

Podsvietenie Full Array LED

Svetlejšie jasné tóny a hlbšie odtiene čiernej.

Intenzita diód LED sa dá upravovať v závislosti od scény. Svietia, keď je potrebné svetlo, a stmavnú, keď treba tmu.

*Simulovaná snímka.

Prečo technológia Full Array LED?

Skutočný prínos technológie LED Full Array s lokálnym tlmením svetla spočíva v tom, že získate realistickejší maximálny jas, presnejšie detaily tieňov a výraznejšiu atramentovú čiernu. Dobrým príkladom je Mesiac na nočnej oblohe. Na televízore s podsvietením Edge-lit alebo Direct-lit by sa kvalita jasu Mesiaca znížila za cenu černejšej nočnej oblohy (alebo naopak) a čierna by pravdepodobne stále prechádzala do modrej alebo sivej. Na televízore s technológiou Full Array LED s lokálnym tlmením svetla (ako napríklad XG95) získate krásny, prirodzený obraz s čistým jasným mesiacom a tmavou autentickou nočnou oblohou. 

Full Array LED s lokálnym tlmením vs.
Edge-lit a Direct-lit

Mnohé TV LED používajú Edge-lit, čo znamená, že zdroj svetla sa šíri z pásu LED diód na spodnej strane alebo po bokoch panela. Aj keď je to dobré na vytváranie štíhlych a cenovo dostupných TV, nie je to až také dobré pri súčasnom zobrazovaní scén s úžasne jasnými a hlbokými tmavými plochami. Svetlé plochy nie sú také jasné, ako by mohli byť, a čierne plochy môžu byť sivšie alebo s modrastým nádychom.

TV s podsvietením Direct-lit môžu byť tiež dotknuté týmto problémom. Namiesto toho, aby bol pás LED diód umiestnený na okraji, nachádza sa priamo za panelom, aby sa svetlo šírilo priamo cez obrazovku. Hoci je výsledkom silnejší jas, zároveň to môže spôsobovať rušivé haló efekty okolo svetlých objektov na tmavom pozadí, farby na týchto tmavých plochách nie sú také presné a TV je hrubší.

edge lit
ŠTANDARDNÁ TECHNOLÓGIA EDGE LED
full array led
FULL ARRAY LED

*Simulované snímky.

Naproti tomu televízor s technológiu Full Array LED s lokálnym tlmením svetla má veľké množstvo LED diód, ktoré sa dajú presne ovládať (pomocou unikátnej technológie Sony nazývanej X-tended Dynamic Range Pro). To znamená, že konkrétne časti obrazovky môžu byť neuveriteľne jasné, zatiaľ čo iné oblasti zostávajú tmavočierne. Umožňuje to pokročilá technológia podsvietenia, ktorá vám poskytuje oveľa pôsobivejší a prirodzenejší zážitok zo sledovania ako tradičné televízory s podsvietením Edge-lit alebo podsvietením zozadu. 

Zachyťte celú škálu od tmy ku svetlu
8k X-tended
X-tended

Technológia X-tended Dynamic Range™ PRO presne vyvažuje svetelný výstup na obrazovke, pričom tlmí alebo zvýrazňuje niektoré oblasti, vďaka čomu dosahuje niekoľkonásobne širší rozsah jasu ako naše bežné televízory s podsvietením LED. Preto sú tmavé scény ešte tmavšie a svetlé ešte svetlejšie.