5 DJ-ov, ktorých nechcete zmeškať

na hudobnom festivale TomorrowWorld 2015

TomorrowWorld je americkou obdobou belgického hudobného festivalu Tomorrowland, ktorý sa koná 25. - 27. septembra 2015 v Atlante v štáte Georgia. Nominácia festivalu TomorrowWorld na cenu International Dance Music Awards za najlepšie hudobné podujatie je opodstatnená. Na podujatí sa predstavia stovky dídžejov (áno, stovky), má luxusný kemping a je považovaný za jeden z najväčších hudobných festivalov v Amerike. TomorrowWorld je známy pre svoje veľkolepé, široké pódiá. Každé z nich má vlastný, jedinečný vzhľad, z ktorého je cítiť takmer disneyovský zmysel pre detail. Takže na akých umelcov sa na tomto ročníku najviac tešíme?

Pozrite si päť fenomenálnych dídžejov, ktorí vás ohromia na tohtoročnom hudobnom festivale TomorrowWorld.

1. Adventure Club

Elektronické tanečné duo rodákov z Montrealu

Leighton James a Christian Srigley sú ako cunami vo svete elektronickej tanečnej hudby. Ich typický zvuk je plný nádherného melodického dubstepu s emocionálnymi ženskými vokálmi. Vezmite si obľúbené slúchadlá a vypočujte si skladbu Gold, z ktorej vám nabehnú zimomriavky. Skladba je výsledkom spolupráce s malajským spevákom a skladateľom Yunom a je skutočnou delikatesou pre uši.

2. Ferry Corsten

Holandský dídžej Ferry Corsten je považovaný za priekopníka žánru trance.

V 90. rokoch vydal niekoľko klasických skladieb žánra trance pod umeleckými menami ako System F, Moonman a Gouryella. Odvtedy sa preorientoval na všeobecnejší štýl elektronickej hudby a hrá všetko od elektra až po melodický trance. Pozrite si ukážku z jeho najnovšej skladby Reborn a počkajte si na okamih, kedy začnú basy.

3. Flux Pavilion

Tento britský dídžej skladá tanečné skladby už od roku 2008.

Nie je však len majstrom gramofónu. Hrá na gitare, bicích, saxofóne a na klavíri. Hlavným medzníkom jeho kariéry bola návšteva v londýnskom klube Fabric:

„Nikdy som nechodil do klubov, pretože som sa na tejto scéne necítil dobre, bolo to príliš na očiach, príliš upravené. Potom som videl hrať Ruska vo Fabric a to zmenilo moje vnímanie všetkého. Poskakoval vo veľkom lepenkovom klobúku v tvare vtáka a hral tú najvýstrednejšiu hudbu, akú som kedy počul. A to sa mi páčilo.“

5. Martin Garrix

Ak ste niekedy počuli neodolateľne chytľavú skladbu Animals (a kto by nepočul?), tak pravdepodobne poznáte aj tohto 19-ročného holandského dídžeja a producenta. Skladba Animals bola hitom v rebríčkoch Top 10 vo viac ako 10 krajinách a skladba sa dostala na prvé priečky v Belgicku a vo Veľkej Británii. Garrix považuje za najväčší vzor svojej kariéry DJ Tiësta. Práve vystúpenie Tiësta na olympijských hrách v Aténach v roku 2004 inšpirovalo Garrixa pre kariéru dídžeja.

4. Tiësto

Je veteránom produkcie žánra trance a známou postavou

vo svete elektronickej tanečnej hudby. Tiësto bol v rokoch 2002 až 2004 tri roky za sebou zvolený za najlepšieho DJ na svete v každoročnom rebríčku Top 100 časopisu DJ Magazine. Získal cenu GRAMMY® za zremixovanú verziu skladby Johna Legenda All Of Me na 57. ročníku udeľovania cien GRAMMY® a sme presvedčení, že to nebola jeho posledná cena GRAMMY®.

Toto je päť najlepších dídžejov podľa nás, ale sme presvedčení, že na tomto hudobnom festivale nájdete množstvo ďalších talentov. Na koho sa tento rok najviac tešíte?