Ki Price Sony alpha 9 pár u zubára sa mrzuto pozerá do fotoaparátu

Ako fotografujem | Vytváranie módneho príbehu

Ki Price

Before you get to the shoot, there is a lot of planning that goes on behind the scenes. Coming up with the creative for the shoot can sometimes be the hardest part but you never know where and when you’ll have a flash of inspiration. Inspiration One recent shoot was actually inspired by a trip to the dentist! I saw this cool space called ‘Banning Dental’ and thought ‘that would be a great place to shoot something’. I quite like going to those sorts of extremities. I like finding weird and original locations, but it is getting harder and harder to come up with places and ideas that haven’t been done before.

Ki Price Sony alpha 9 modelka sedí v ružovom zamatovom kresle s prekríženými nohami

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Keďže lokalitu, tú skvelú zubnú ambulanciu som už našiel, bolo načase vymyslieť príbeh. Ako som tak sedel v čakárni u zubára, ja, 46-ročný chlap, zrazu sa mi v hlave vynoril nápad: Lady a Tramp! Napadlo mi, že tak budem môcť prestriedať širokú škálu módnych štýlov. Navyše išlo aj o to zvláštne spojenie s priestorom – prečo by vôbec niekto chcel u zubára fotografovať? Väčšinu ľudí by to vystrašilo.

Ki Price Sony alpha 9 model sediaci v zubárskom kresle sa namosúrene pozerá do fotoaparátu a vedľa neho stojí žena držiaca zubársku lampu

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 100

Collaborators

Po vytvorení konceptu je potrebné nájsť tých správnych spolupracovníkov. Tak, ako ja mám vlastný fotografický štýl, chcem spolupracovať so štylistami, kaderníkmi a maskérmi, ktorí ho majú tiež. Zároveň však ich pohľad musí dopĺňať môj, aby sme mohli pracovať na rovnakom cieli. V prípade zubárskeho projektu som spolupracoval so štylistkou Amy Stillovou a kaderníkom a maskérom Tomom Gillianom, ktorí vzali moju víziu a koncept a pridali im vlastný podpis.

Ki Price Sony alpha 9 mladý pár nazerá cez sklené dvere zubárskej ambulancie

© Ki Price | Sony α9 + FE 24mm f/1.4 GM | 1/160s @ f/2.8, ISO 50

It is important to work well as a team, so I have a couple of things that I always do on my shoots. The first is that I will always be the first person there and I will take the time to speak to everyone. Then I will get the coffee! I won’t get an assistant to do it. I want to create a great vibe on set, and that has to all start with me. My secret weapon It can be hard when you have a lot of stuff going on in your day to day life, but it is so important that you arrive on set with a swing in your step. Taking the image is almost the least important part. One of the ways that I do that is through music. I always keep a Bluetooth speaker alongside my Sony α7R III in my camera bag. That speaker comes with me everywhere and is something of a secret weapon. I will nearly always choose the music on set, and I have a few different playlists depending on the shoot we are doing.

Ki Price Sony alpha 7RM3 muž a žena v bohémskom oblečení pózujú pred fotoaparátom

© Ki Price | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/5.0, ISO 320

Výbava

When it comes to kit, the α7R III is my go-to camera all the time because I work so much with flash so I can shoot using the mechanical shutter at 10fps, using flash. It sounds contrary as the α9 is often associated with capturing fast movement, but if I am shooting some action using the flash, I generally shoot with the α7R III.

The lens that I probably use the most is the Sony Zeiss Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA lens. That is my ‘go-to’ lens. It is light, extremely sharp and the backgrounds looks really nice. It is always the first thing in my camera bag. I also love the Sony FE 85mm f/1.4 GM lens. It is just incredible; I can’t rave about it enough. When I’m shooting on a set that is very small, and I can’t step back far enough to get the composition I want, that is when I will switch to the 55mm lens to get a similar effect, but a little wider.”

Ki Price Sony alpha 9 mladík sedí v ružovom zamatovom kresle a jeho priateľ stojí vedľa neho a má na kresle vyložené koleno

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Skvelým objektívom je podľa mňa aj FE 70 – 200 mm f/2.8 GM. Používam ho však len vtedy, keď fotografujem prehliadky na móle a potrebujem dostatočnú flexibilitu na nasnímanie rôznych záberov. Je to škoda, pretože by som ho rád využíval častejšie.

Ki Price Sony alpha 7RM4 modelka vo farebnom oblečení pózuje s rukou vyloženou na vešiaku

© Ki Price | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 800

Final words of advice

Tým, čo s fotografovaním len začínajú, by som poradil, aby sa zamerali na ľudí a nadväzovanie známostí. Choďte asistovať fotografovi. Rozprávajte sa s redaktormi fotografie pre časopisy. Hľadajte nové známosti cez Instagram. Označujte štylistov, maskérov a modelky. Označujte časopisy a redaktorov fotografií a nebojte sa zdvihnúť telefón. A ak sa vám nedostane odpovede, nevzdávajte sa a tvorte! Celé je to o hľadaní kontaktov a vytváraní obsahu.

Vybrané produkty

Ki Price

Ki Price | UK

„Odfotografovať niečo s telefónom zvládne dnes každý, len málo ľudí však dokáže zvládnuť umenie tvorby fotografie.“

Zaregistrujte sa na príjem bulletinu α Universe

Gratulujeme, máte prihlásený odber bulletinu α Universe

Zadajte platnú e-mailovú adresu

Gratulujeme, máte prihlásený odber